Aktualności

PANDEMIA KORONAWIRUSA
Drodzy pacjenci, w trosce o Wasze i nasze bezpieczeństwo bardzo proszę o bezwzgl
ędne zastosowanie się do zaleceń podczas konsultacji w gabinecie lekarskim:
1. Proszę zgłaszać się na konsultację punktualnie o umówionej godzinie. W razie spóźnienia konieczne jest telefoniczne umówienie innej godziny wizyty.
2. W poczekalni może przebywać jedna osoba z maksymalnie jedną osobą towarzyszącą.
3. Wejście do poczekalni i gabinetu lekarskiego możliwe tylko w maseczce zakrywającej usta i twarz.
4. W razie występowania u pacjenta objawów infekcji: temperatura ciała pow. 37. st C., katar, ból gardła, kaszel, duszność itp konieczny kontakt telefoniczny z lekarzem przed ewentualną wizytą w gabinecie lekarskim. Należy pozostać w domu.
5. W sytuacji, gdy pacjent lub inna osoba, z którą pacjent miał kontakt, jest na kwarantannie, konieczna najpierw konsultacja telefoniczna z lekarzem. Nie wolno przychodzić do gabinetu lekarskiego.

Mamy wszyscy do czynienia z bardzo dużym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia.

W tej sytuacji wymagana jest największa ostrożność. Każdy z nas ma w rodzinie osoby chore, starsze, dzieci. Osoba zarażona może nie mieć objawów choroby i świadomości, że może być niebezpieczna dla innych. Należy nadmienić, że osoby chore na cukrzycę są w grupie ryzyka ciężkiego przebiegu choroby.
  • Bardzo proszę o ograniczenie kontaktu z ludźmi poza domem.
  • Proszę o częste mycie rąk i higienę twarzy, szczególnie jak najszybciej po kontakcie ze środowiskiem poza domem.
  • Szczepienie jest jedynym sposobem na ochronę przed zarażeniem. SERDECZNIE POLECAM SZCZEPIENIE, SZCZEGÓLNIE PACJENTOM CHORYM NA CUKRZYCĘ.
  • W razie wątpliwości co do bezpieczeństwa szczepienia się, proszę o kontakt, chętnie pomogę w podjęciu decyzji.
  • W razie potrzeby kontaktu ze mną, umówienia konsultacji telefonicznej lub wystawienia recepty, proszę o zgłoszenie tego do mojej rejestracji. Oddzwonię w najszybszym możliwym czasie.
                                                                                                                                                                     Marek GorczyńskiW gabinecie można dokonać opłaty za wizytę kartami płatniczymi i kredytowymi. Akceptowane karty:  VISA, MASTERCARD, MAESTRO.
Konsultacje telefoniczne proszę opłacać przelewem.  • Zainteresowanym pogłębianiem wiedzy na temat cukrzycy ( każdego typu ) polecam stronę internetową: www.bibliotekadiabetyka.pl; mojacukrzyca.org . Można tam znaleźć odpowiedzi na wiele pytań zadawanych przez pacjentów, można też wydrukować wiele materiałów edukacyjnych.

Dlaczego trzeba skutecznie leczyć cukrzycę ?

Każdy typ cukrzycy powoduje podwyższony poziom glukozy w surowicy krwi.
Podwyższony poziom glukozy jest szkodliwy i powoduje występowanie wielu powikłań cukrzycy.
Wysoki poziom glukozy szkodzi od samego początku występowania tego schorzenia, nawet wtedy, gdy pacjent czuje się dobrze     i nie ma poczucia choroby. Dlatego tak ważne jest skuteczne leczenie cukrzycy od momentu jej rozpoznania.
Powikłań cukrzycy można uniknąć, jeżeli od początku jest leczona skutecznie. 

My jesteśmy po to, aby Państwu w tym pomóc.